MotoDevils
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τα μηχανακια μου

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Τα μηχανακια μου Empty Τα μηχανακια μου

Δημοσίευση από powerman Πεμ Απρ 16, 2009 9:44 pm

Λοιπο αρχιζω με το παπι....Eιναι SUZUKI FB 50αρι 6βολτο,ηταν του πατερα μου αλλα τωρα μου το εδωσε.Προς το παρων δεν του εχω βαλει τιποτα,μονο εχω κανει νικελ το πλαινο καπακι και το τεποζιτο μονος μου και μια μονοστεκα posh.Παλια το ειχα με ελευθερη εξατμιση αλλα τωρα την εβγαλα γιατι ετρωγα τρελο κραξιμο απο το χωριο μου.





Το αλλο μηχανακι ειναι μια γουρουνα dinli helix 100 κυβικα απο την Ταιβαν και εχει διχρονο αυτοματο κινητηρα.Κανω σουζες και τετοια και γουσταρω τρελα......αλλα τωρα πια ο πατερας μου την χρειαζεται για τις δουλειες του και μου εχει δωσει το fb.Που και που την παιρνω καμια βολτα και θυμαμαι τα παλια No .

Τωρα το καλοκαιρι εχω μαζεψει κατι λεφτακια απο ψιλοδουλιτσες που κανω και ετοιμαζομαι για moto-cross κινεζικο 125αρι με 12 ππους bounce Μιλαμε για πριονι μηχανακι.........αν μου μεινουν τιποτα ψιλα παιζει να κανω το fb 50mm με ροικη εξελιξη και εκκεντροφορο reprofile.
Εδω μπορειτε να δειτε φοτος και βιντεο..........
http://www.bikepics.com/members/powerman95/
https://www.youtube.com/user/kamilaririder


Έχει επεξεργασθεί από τον/την powerman στις Σαβ Απρ 18, 2009 4:37 pm, 2 φορές συνολικά
powerman
powerman

Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ημερομηνία εγγραφής : 15/04/2009
Ηλικία : 29
Τόπος : Καμηλαρι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα μηχανακια μου Empty Απ: Τα μηχανακια μου

Δημοσίευση από OrEsTiS Παρ Απρ 17, 2009 2:07 am

Πολυ ωραιος μπραβο! προσωπικα σε χαιρομαι που εισαι 14 ετων και εχεις τοση αγαπη για την μοτοσυκλετα, και φορας και κρανος,πολυ ωραιο το βιντεακι με το ATV,ωραιο το διχρονάκι και με ωραιο νευρο για παιχνιδια στο χώμα!
Εγω σου προτεινω να μαζεψεις λεφτα για κατι καλυτερο απο κινεζικο,οχι ακριβο,μεταχειρισμενο,κανα 250 τετράχρονο (KLX250,TTR250,DR250 1999-2000) με κανα 900αρι ευρω, να μην βγαζει και ζημιες, και να κανεις εντουροβόλτες μην βγαινεις στον δρομο γιατι εισαι μικρος και παιζει και Police... Wink
OrEsTiS
OrEsTiS

Αριθμός μηνυμάτων : 705
Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2008
Ηλικία : 42
Τόπος : Athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα μηχανακια μου Empty Απ: Τα μηχανακια μου

Δημοσίευση από powerman Παρ Απρ 17, 2009 7:52 pm

Ναι ρε συ φιλε το ειχα σκεφτει πιο παλια αυτο και βρηκα ενα serow 225 με 400€ χωρις καρμπυρατερ και ηθελε και ενα βαψιματακι Very Happy Αλλα πιστευω πολλα ειναι 225 κυβικα,απο 50 να παω κατευθειαν στα 225?????Θελω ενα μηχανακι να το πηγαινω τερμα,να κανω και τη σουζα μου και τις παντες,τωρα ολα αυτα με serow δεν νομιζω να γινονται με την εμπειρια που εχω εγω,σε κανα δεντρο πανω θα με βρειτε.830€ θα παρω κινεζικο κροσακι απο Γερμανια,με 12 ιππους.Το serow δεν νομιζω να εχει πολυ παραπανω αλογα,αντε να ειναι 20.......

Στα 16 πρωτα ο θεος σκεφτομαι για καθαρο 125 king
powerman
powerman

Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ημερομηνία εγγραφής : 15/04/2009
Ηλικία : 29
Τόπος : Καμηλαρι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα μηχανακια μου Empty Απ: Τα μηχανακια μου

Δημοσίευση από OrEsTiS Σαβ Απρ 18, 2009 4:05 pm

Και το Serrow σπινιάρει,εισαι και ελαφρυς,δεν ειναι δυνατο,απο οτι βλεπω στο βιντεο εισαι καλος οδηγος παρολο που εισαι μικρος,βεβαια αυτο δεν εχει σημασια στην οδηγηση,σημασια εχει η ικανοτητα.
Θα σου προτεινα να περιμενεις λιγα χρονια να "ψηθεις" με τα μηχανακια που εχετε στην οικογενεια,να ωριμασεις λιγο και σαν οδηγος γιατι εισαι μικρος ακομα και δεν φοβασαι τιποτα,εχεις την κ@βλ@ της οδηγησης μεσα στο μυαλο σου (ολοι ετσι ειμασταν οταν ειμασταν πιο μικροι).
Οποτε περιμενε λιγα χρονακια γινε καλυτερος σαν οδηγος στο βουνο οπου δεν υπαρχουν και αστυνομιες,φορα κρανος οπως σε ειδα στο βιντεο, και αμα μπορεις αγορασε και ενα Bering Scorpion μπουφανακι με πλαστικα προστατευτικα με 140 ευρω και θα εισαι αρχηγος.
Για καθαρό 125 δεν συμφωνω, απαιτει πολυ συντηρηση,δεν μπορεις να πας καπου μακρια μια βολτα,και θα χαλασεις πολλα χρηματα σε συντηρηση και συνεργεια,οποτε μακρια απο καθαρό,ομορφο ειναι να το βλεπουμε και να το ακουμε,μαλακια να το εχουμε αμα δεν τρεχουμε σε αγωνες με χορηγους. Wink

Τα μηχανακια μου Kx125_3
OrEsTiS
OrEsTiS

Αριθμός μηνυμάτων : 705
Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2008
Ηλικία : 42
Τόπος : Athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα μηχανακια μου Empty Απ: Τα μηχανακια μου

Δημοσίευση από powerman Σαβ Απρ 18, 2009 4:48 pm

Ναι ρε Ορεστη αυτο προσπαθω να σου πω,οτι επειδη ενα παιδι μαθει να κανει σουζα ξερει να οδηγαει????Και με 50αρι κιολας?????Οσο και αν σου φαινεται περιεργο στον δρομο δεν ξερω να οδηγαω σωστα,οδηγαω στη μεση ,δεν βγαζω φλας κτλ......
Για αυτο σου λεω να παρω 125 κινεζικο,να μαθω να οδηγαω σωστα και μετα παω σε καποιο 250αρι.Οσο και αν φαινεται περιεργο για την ηλικια μου εχω αυτογνωσια και ξερω οτι ουτε με σφαιρες δεν θα καταφερω να εχω ενα 250αρι να το συντηρω να το προσεχω και να το οδηγαω.
Και να φανταστεις οτι οι γονεις μου δεν θελουν να μου δινουν το μηχανακι και τις περισσοτερες φορες το παιρνω κρυφα,φαντασουν να ειχα κανα πατερα αγωνιζομενο,στο πανελληνιο θα ετρεχα τωρα Rolling Eyes

Κατι τετοιο θελω Ορεστη
Τα μηχανακια μου T_CBF-36_black
powerman
powerman

Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ημερομηνία εγγραφής : 15/04/2009
Ηλικία : 29
Τόπος : Καμηλαρι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα μηχανακια μου Empty Απ: Τα μηχανακια μου

Δημοσίευση από OrEsTiS Κυρ Απρ 19, 2009 11:18 am

Κοιταξε ουτε εγω θα αφηνα ενα 14χρονο παιδι να οδηγει στον δρομο,1ον: ειναι παρανομο και 2ον: θα το σκοτωναν σαν γατί μερικοι μαλακες "σουμαχερ" με αυτοκινητα.
Τουλαχιστον κανε βολτες στο βουνο με λιγα χιλιομετρα,για να οδηγεις σωστα στον δρομο θα πρεπει να αποκτησεις εμπειρια οδηγωντας αρκετες ωρες,επειδη εισαι μικρος ειναι λογικο να απαγορευεται να βγεις στο δρομο και ετσι οδηγεις λαθος,λογικο μου φενεται.
Επειδη και εγω το 1996 ημουν στην ιδια φαση με εσενα,ειχα ενα μηχανακι στα 14 μου περιπου που το χρησιμοποιουσαν στην οικογενεια σπάνια,ενα 50αρι σκουτερ,και το εκανα βολτα στον κηπο μου (μην φανταστεις κανα μεγαλο κηπο,το ειχα βγαλει στον δρομο 3-4 φορες,και με καρφωσε και μια γειτονισα και ηρθαν ασφαλήτες και μου μιλησαν με ωραιο τροπο,μου λενε εισαι μικρος μην το ξαναβγαλεις εξω.
Εγω σαν παιδακι τοτε προσπαθησα να το βγαλω μια μερα παλι,και με ειδαν με το κρανος στο χερι,και το ξανα εβαλα μεσα οπου και δεν το ξανα εβγαλα μεχρι να γινω 16. Smile
Ωραιο το εντουρακι το Tornado της φωτογραφιας.
OrEsTiS
OrEsTiS

Αριθμός μηνυμάτων : 705
Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2008
Ηλικία : 42
Τόπος : Athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα μηχανακια μου Empty Απ: Τα μηχανακια μου

Δημοσίευση από powerman Κυρ Απρ 19, 2009 6:37 pm

Πωπω εσυ ρε τη πατησες ασχημα με τους ασφαλιτες.Και οντως προτιμαω το χωμα ειναι πιο καλο για παιχνιδια bounce .830€ κανει το εντουρακι της φωτογραφιας,πιστευω ειναι καλα Cool
powerman
powerman

Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ημερομηνία εγγραφής : 15/04/2009
Ηλικία : 29
Τόπος : Καμηλαρι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα μηχανακια μου Empty Απ: Τα μηχανακια μου

Δημοσίευση από hotroad Κυρ Απρ 19, 2009 9:39 pm

kalytera boltitses sto xwma apo to na bgeis 14 xronwn eksw na se desoun oi mpatsoi Razz
oraio pantos to mixanaki pou edikses!
hotroad
hotroad

Αριθμός μηνυμάτων : 122
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης